top of page

Retrogradacja Wenus

Retrogradacja Wenus występuje zawsze w okolicy Koniunkcji Dolnej - czyli w czasie rozpoczęcia nowego cyklu Wenus. W jej czasie Wenus spotyka się ze Słońcem i jest najbliżej Ziemi. Okres retrogradajci pojawia się średnio co 20 miesięcy i trwa 40 dni.

IMG_7082.jpg

Co oznacza retrogradująca Wenus?

            Wenus w retrogradacji sięga do naszego Serca - do energii którą tam nosimy. To Dusza dobijająca się do naszego Serca. To czas testowania, reewaluacji systemu wartości, relacji, kontraktów z innymi szczególnie tych, które nas uwierają i nie czujemy ich Sercem. To czas renegocjacji umów wszelkiego rodzaju. 

W tym czasie też potwierdzamy ponownie to, co współgra z naszym Sercem, wzmacniamy więzi, relacje, odnawiamy przysięgi i przedłużamy umowy.

Wenus to subtelna energia - to nie tornado jakie może przynieść tranzyt Plutona czy Urana - to podpowiedzi Serca i ważne żeby umieć się w nie wsłuchać.

 

Arielle Guttman autorka książki “Venus Star Rising” nazywa 40 dniowy czas retrogradacji Wenus czasem postu astrologicznego - przyjrzyj się co możesz w tym czasie oddać, czego się pozbyć. Może zrobić porządki w szafie?

Jeśli urodziłeś się pod retrogradującą Wenus ważne jest czy była ona widoczna w tym czasie na Niebie, oraz oczywiście czy jest Gwiazdą Poranną czy już Wieczorną.

Każda planeta retrogradująca oznacza, że mamy coś do "przemyślenia", coś przynieśliśmy z poprzedniego wcielenia. W progresjach można sprawdzić czy i kiedy taka Karma się zakończy podczas naszego życia.

bottom of page