top of page

Punkt Gwiazdy Wenus Venus Star Point oznacza miejsce w horoskopie gdzie dochodzi do koniunkcji Wenus i Słońca. O czym zatem mówi położenie Wenus i Punktu Gwiazdy Wenus w naszym horoskopie?

Jaka jest różnica między Wenus a Punktem Gwiazdy Wenus?

Wenus a Cazimi Wenus

wenus_glif.jpg

Wenus

Przez położenie Wenus w horoskopie możemy wnioskować o tym co lubi dana osoba, co jej się podoba, jakie tworzy relacje, jakich ludzi lubi, jakie rzeczy, co jest dla niej w życiu ważne - jakie wartości ceni: dobra materialne, wiedzę, wygodę, luksus, czy jest wrażliwa na zapachy, jak postrzega sztukę, co sprawia jej przyjemność, jak spędza wolny czas.

Można powiedzieć, że skupia się na tym co dostrzega wokół siebie.

Obieg Wenus wokół Słońca trwa 225 dni i dokładnie w takich odstępach pojawia się ponownie w tym samym znaku zodiaku.

Punkt Gwiazdy Wenus

Położenie Punktu Gwiazdy Wenus pod jaką się urodziliśmy, często nadaje temat całemu naszemu życiu. To poszukiwanie dokładnie tych samych wartości z którymi związana jest sama Wenus z tą różnicą, że poszukujemy ich w sobie - Punkt Gwiazdy Wenus mówi o wewnętrznych pragnieniach - to energia skierowana do środka. Potrzeba zwykle więcej czasu aby odszukać te wartości w sobie i móc dzielić się z innymi, dlatego powrót tego samego Punktu Gwiazdy Wenus do tego samego znaku trwa 8 lat.

IMG_5707.jpg
bottom of page