top of page
IMG_5587.jpeg

Zstąpienie Inanny do Świata Podziemi - spotkanie z cieniem

Zejście Inanny do Świata Podziemi z którego nikt nie wychodzi nie jest rozsądne i jest ciężkie do logicznego wytłumacznia. Ale kto nie zna takiego stanu - gdzieś nas ciągnie, woła - nasza Dusza domaga się przeżyć, które maja nas odmienić.

Inanna schodząc do Świata Podziemi pozbywa się siedmiu rzeczy które reprezentują władzę jaką posiada. Na każdej bramie oddaje coś cennego aby w końcu stanąć przed swoją siostra naga i bezbronna.To odniesienie do spotkania z naszym cieniem, symbol poddania i zaufania, że mimo wszystko będzie dobrze.

Każda brama reprezentuje jedną czakrę:

Brama pierwsza to czakra korony 

Brama druga to czakra trzeciego oka

Brama trzecia to czakra gardla

Brama czwarta to czakra serca

Brama piąta to czakra splotu slonecznego

Brama szósta to czakra sakralna (krzyżowa)

Brama siódma to czakra korzenia (podstawy)

Spotkanie na Niebie Księżyca i Wenus (koniunkcja Księżyca i Wenus) to tak zwana Brama Wenus. Czas schodzenia Inanny do Świata Podziemia to zwykle siedem spotkań Wenus z ubywającym Księżycem na wschodnim horyzoncie - jak na tym zdjęciu: Poranna Wenus w koniunkcji z ubywającym Księżycem 

Inanna idzie odważnie, może mało roztropnie - symbolizuje ją Poranna Gwiazda Wenus.

 Po tym doświadczeniu oddania siebie całkowicie, Inanna powraca - choć z brzemieniem sprowadzenia kogoś na swoje miejsce. Jest bardziej wyważona, pokorna, dojrzalsza.

Przechodzi ponownie drogę Siedmiu Bram odzyskując po kolei to co straciła.

Na Niebie symbolizuje to pojawianie się Wieczornej Gwiazdy Wenus na zachodnim horyzoncie w koniunkcji z przybywającym Księżycem.

Więcej o pracy z Bramami Wenus na   

  • Facebook
bottom of page